OFFICIAL RESULTS

WOLFMAN TRIATHLON

 

September 7, 2002Langlade, Wisconsin

 

 

GRAND MASTER WOMEN (50 & UP)

 

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall

=== === ============== =========== ============ ============ =========

1 3 Penny Thompson 32:37 1:32:04 39:49 2:44:29.5

2 4 Candace Scovel 44:09 1:36:55 46:28 3:07:31.2

 

GRAND MASTER MEN (50 & UP)

 

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall

=== === ============== =========== ============ ============ =========

1 60 Tom Koss 28:08 58:25 25:14 1:51:46.6

2 52 Marty Dawson 27:14 1:00:50 29:27 1:57:30.9

3 59 Jim Thompson 34:38 1:10:50 29:26 2:14:53.6

4 70 Rich Scovel 28:32 1:07:43 38:53 2:15:07.6

5 58 Garry Hill 29:18 1:10:58 38:12 2:18:27.6

6 62 Jeff Polzin 29:10 1:12:12 37:46 2:19:07.3

7 63 Tom Hodgson 29:10 1:16:44 39:34 2:25:27.3

8 55 Fred Sponholtz 30:02 1:20:49 37:39 2:28:29.5

9 69 Lehr Hemenway 34:06 1:13:32 44:32 2:32:09.3

10 54 Richard Pierquet 29:50 1:24:59 43:10 2:37:58.3

11 57 Terry Poertner 32:56 1:22:29 43:19 2:38:43.2

12 56 Mike Hermann 31:09 1:28:19 43:27 2:42:54.3

13 71 Robert Jones 31:49 1:33:29 57:05 3:02:22.6

14 66 Carden Stephenson 38:27 1:36:20 54:38 3:09:24.7

15 53 Rich Larson 35:43 1:43:07 57:20 3:16:09.9

16 64 Mark Mueller 40:03 2:01:46 53:40 3:35:28.1

17 68 Dave Krochalk 52:57 1:54:54 58:21 3:46:11.2

18 67 Kip Hazlett 59:09

61 Warren Koch ‑‑ DNF ‑‑

65 Wayne Koniecki ‑‑ DNF ‑‑

67 Kip Hazlett ‑‑ DNF ‑‑

 

JUNIOR WOMEN (15‑18)

 

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall

=== === ============== =========== ============ ============ =========

 

 

JUNIOR MEN (15‑18)

 

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall

=== === ============== =========== ============ ============ =========

1 1 Evan Marvin 32:30 1:02:19 26:03 2:00:51.7

2 2 Glenn Marvin 35:02 1:15:04 32:46 2:22:51.9

 

MASTER WOMEN (40‑49)

 

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall

=== === ============== =========== ============ ============ =========

1 9 Wendy Sharp 29:47 1:10:12 29:03 2:09:01.2

2 7 Michelle Koss 31:25 1:11:16 33:14 2:15:54.3

3 5 Jamee Peters 27:30 1:16:27 43:54 2:27:51.0

4 6 Cathleen Esselstyn 30:55 1:25:28 46:04 2:42:26.1

5 14 Cindy Hockey 31:00 1:21:15 1:00:16 2:52:30.6

6 8 Cindy Carter 36:40 1:35:24 40:40 2:52:43.9

7 13 Denise Brejtfus 39:34 2:26:05 1:02:03 4:07:41.3

10 Joanne Roux ‑‑ DNF ‑‑

11 Anne Tobias‑Becker ‑‑ DNF ‑‑

12 Sarah McEneany ‑‑ DNF ‑‑

 

 

MASTER MEN (40‑49)

 

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall

=== === ============== =========== ============ ============ =========

1 89 Tom Woody 28:00 53:21 26:35 1:47:55.6

2 78 Mike Brumbaugh 26:58 1:02:39 27:55 1:57:31.3

3 92 David Brandsness 33:04 1:00:18 29:58 2:03:20.0

4 80 Jeffrey Robins 36:21 59:01 29:49 2:05:10.1

5 82 Gary VanVreede 28:08 1:04:05 33:21 2:05:33.1

6 81 Brian Heikenen 24:18 1:08:14 34:35 2:07:06.2

7 90 Ed Holladay 31:24 1:04:47 32:30 2:08:40.8

8 72 Dewey Ewers 25:31 1:09:21 36:25 2:11:16.4

9 86 Ken Parker 33:58 1:11:17 30:53 2:16:07.4

10 110 Len Markman 29:19 1:12:27 35:03 2:16:48.5

11 79 Randy Weber 31:18 1:12:08 35:29 2:18:54.3

12 112 Doug Dickerson 32:42 1:10:21 38:43 2:21:45.9

13 83 Bruce Westberg 38:07 1:07:13 38:38 2:23:57.4

14 77 Robert Dinkel 37:06 1:10:54 37:47 2:25:46.1

15 91 Robert Proctor 42:59 1:13:27 31:10 2:27:35.3

16 106 Mitch Weckop 32:08 1:14:13 41:52 2:28:12.2

17 74 Joseph Cismoski 38:53 1:17:46 32:28 2:29:06.3

18 109 Dan Betz 35:38 1:12:37 42:42 2:30:56.9

19 105 Steve Baumann 35:22 1:11:27 44:48 2:31:36.9

20 95 Rich DeTamrue 34:36 1:19:57 37:25 2:31:57.1

21 102 Dale Statz 38:19 1:14:11 39:34 2:32:03.9

22 94 Stephen Hock 33:11 1:25:20 33:39 2:32:09.7

23 98 Patrick Rivers 31:27 1:27:37 33:11 2:32:14.5

24 101 Bruce Hinze 30:33 1:25:16 37:29 2:33:17.5

25 97 Steve Clanin 33:03 1:25:06 35:57 2:34:05.3

26 103 Mark Huglen 30:59 1:20:06 43:17 2:34:21.4

27 88 Greg Ewers 29:24 1:22:40 47:36 2:39:39.4

28 99 Ernie Companion 36:21 1:17:35 47:11 2:41:06.2

29 107 John Widmer 30:18 1:35:43 42:47 2:48:47.2

30 75 Thomas Pierquet 30:40 1:31:04 48:20 2:50:03.3

31 87 Dave Gromer 33:43 1:35:14 45:57 2:54:53.4

32 108 Paul Erickson 32:03 1:34:28 49:40 2:56:10.3

33 100 David Bycroft 34:40 1:29:32 52:47 2:56:58.8

34 113 Kevin Foley 1:09:35

73 Roy Crimmons ‑‑ DNF ‑‑

76 George Bornemann ‑‑ DNF ‑‑

MASTER MEN (40‑49) continued

 

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall

=== === ============== =========== ============ ============ =========

84 Mark Gill ‑‑ DNF ‑‑

85 Steve Calhoun ‑‑ DNF ‑‑

93 Mike Gellerman ‑‑ DNF ‑‑

96 Dwayne Jones ‑‑ DNF ‑‑

104 Marty Schneider ‑‑ DNF ‑‑

111 Daniel Allen ‑‑ DNF ‑‑

113 Kevin Foley ‑‑ DNF ‑‑

 

 

SENIOR WOMEN (19‑39)

 

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall

=== === ============== =========== ============ ============ =========

1 18 Stacey Dean 32:55 1:05:06 31:32 2:09:32.6

2 20 Tanya Sue Kramer 28:29 1:11:22 35:46 2:15:36.9

3 29 Paula Gold 36:22 1:10:59 28:45 2:16:06.0

4 44 Liza Wilcoxen 35:04 1:09:04 33:31 2:17:38.8

5 25 Tamara Hemenway 33:09 1:08:12 36:59 2:18:19.9

6 47 Abby Widmer 29:45 1:20:00 28:44 2:18:28.2

7 22 Carmen Cripps 31:21 1:11:47 35:43 2:18:50.4

8 35 Alison Ohe 30:10 1:13:28 35:30 2:19:07.9

9 24 Wendy Auldrich 33:19 1:14:28 35:54 2:23:40.8

10 26 Sarah Ellis 34:28 1:14:53 34:57 2:24:17.7

11 51 Ellie Kolodzieski 29:02 1:17:00 38:54 2:24:55.4

12 23 Anett Trebitz 29:13 1:20:40 43:06 2:32:58.8

13 48 Jill Kramer 47:17 1:13:56 33:33 2:34:45.4

14 19 Stacey BenjatkaRobin 39:35 1:19:56 41:01 2:40:31.2

15 30 Sharyl Blumer 36:15 1:33:37 31:57 2:41:48.4

16 41 Jennifer Wild 32:25 1:29:04 47:33 2:49:02.0

17 43 Jeanette Banashak 40:38 1:18:59 50:16 2:49:52.2

18 39 Molly Krolczyk 33:51 1:33:04 46:24 2:53:19.0

19 42 Julie Banashak 44:21 1:27:33 42:54 2:54:47.2

20 16 Johanna Grover 33:03 1:39:01 47:52 2:59:56.0

21 31 Julie Tetzlaff 33:50 1:43:42 47:09 3:04:40.5

22 38 Lori Nelson 35:37 1:49:57 47:47 3:13:20.4

23 28 Diana Kittehon 35:30 1:55:28 44:13 3:15:10.9

24 49 Maria Draper 59:22 1:53:12 35:34 3:28:07.2

25 21 Sally Lundholm 31:58

15 Vicki Manzeck ‑‑ DNF ‑‑

17 Monica Linden ‑‑ DNF ‑‑

21 Sally Lundholm ‑‑ DNF ‑‑

27 Nichole Clanin ‑‑ DNF ‑‑

32 Lisa Boehlke ‑‑ DNF ‑‑

33 Kevvy Grimoud ‑‑ DNF ‑‑

34 Ivy McIver ‑‑ DNF ‑‑

36 Stacey Stark ‑‑ DNF ‑‑

37 Denise Bekins ‑‑ DNF ‑‑

40 Katie Krolczyk ‑‑ DNF ‑‑

45 Patricia Snyder ‑‑ DNF ‑‑

46 Alicia Muszynski ‑‑ DNF ‑‑

50 Elizabeth Kinney ‑‑ DNF ‑‑

 

SENIOR MEN (19‑39)

 

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall

=== === ============== =========== ============ ============ =========

1 243 Randy Lackman 28:17 55:11 29:15 1:52:42.5

2 216 John Dempsey 28:44 57:00 28:49 1:54:32.2

3 183 Theodore Schaff 29:08 59:04 26:21 1:54:32.7

4 197 Fred Hubley 30:52 58:22 27:11 1:56:24.3

5 237 Sam Mueller 28:24 58:20 31:33 1:58:16.9

6 189 Matt Manzeck 30:04 1:03:51 31:09 2:05:03.3

7 231 Sean McKee 32:14 1:04:09 28:44 2:05:07.0

8 208 David Griffiths 30:36 1:04:53 29:54 2:05:22.2

9 250 Michael Suomi 39:46 1:00:04 26:17 2:06:06.5

10 248 Brad Hughes 34:12 59:08 32:59 2:06:18.7

11 227 Ed Sobczyk 31:35 1:06:06 29:24 2:07:04.5

12 226 Scott Moeller 29:18 1:08:55 29:29 2:07:42.0

13 211 Brent Hipke 28:07 1:05:34 34:26 2:08:06.7

14 182 Lloyd Larson 27:41 1:05:17 36:01 2:08:58.9

15 218 Todd Bauer 33:09 1:01:13 35:00 2:09:22.0

16 225 George Jennings 28:49 1:11:06 30:41 2:10:35.7

17 223 Steven Krigbaum 33:33 1:04:18 33:00 2:10:50.9

18 202 Steve Waeghe 30:29 1:06:24 35:34 2:12:26.4

19 257 Nick Loin 34:46 1:08:01 30:28 2:13:14.6

20 230 Jason Dorgan 36:38 1:09:07 28:55 2:14:40.0

21 205 Kent Lundholm 32:16 1:12:56 31:29 2:16:40.2

22 215 Brad Ellis 32:27 1:08:51 38:20 2:17:47.0

26 194 Jeff Ohe 31:06 1:16:19 31:11 2:18:35.6

27 184 Drew Wielgus 33:48 1:14:21 31:52 2:20:00.1

28 253 Brent Binder 28:24 1:15:17 37:32 2:21:12.1

29 221 Cary Gold 37:02 1:08:52 35:54 2:21:47.5

30 212 Gabriel Misarti 36:31 1:12:54 33:29 2:22:53.8

31 200 Michael Arndt 33:04 1:18:04 32:43 2:23:50.5

32 192 Bill Selbig 35:38 1:08:54 40:09 2:24:40.9

33 201 Mike Downey 32:27 1:15:36 36:46 2:24:48.9

34 234 Tim Capelle 31:39 1:18:03 36:03 2:25:44.9

35 188 Gregg Gassner 39:02 1:08:41 38:58 2:26:40.1

36 239 Kirk Staggert 32:57 1:17:40 36:44 2:27:21.0

37 245 Todd Burns 30:05 1:17:26 41:49 2:29:19.5

38 185 Mike Nordin 36:35 1:10:50 42:52 2:30:16.1

39 251 Bob McCaffrey 35:43 1:14:00 41:00 2:30:42.7

40 190 Brad Hunter 32:45 1:14:41 43:54 2:31:19.7

41 259 Chris Fredrick 36:56 1:10:36 37:14 2:39:13.6

45 229 James Plouff 33:50 1:22:24 43:07 2:39:20.8

46 240 Aaron Casper 37:50 1:27:56 37:40 2:43:26.0

47 249 Ronald Shaver 31:55 1:26:20 45:36 2:43:50.5

48 238 Dan Krolczyk 37:06 1:20:34 46:31 2:44:10.7

49 255 Mike Mrachek 36:39 1:15:25 52:27 2:44:30.3

50 220 Jeffrey Morrau 33:55 1:24:48 46:15 2:44:58.0

51 209 Hector Marinez 48:26 1:24:38 31:55 2:44:58.1

52 204 Kevin Schlinkman 41:02 1:20:15 44:22 2:45:38.7

53 252 Geoff Mezei 35:02 1:28:03 42:55 2:45:59.7

54 206 Tim Chase 49:25 1:20:57 38:17 2:48:38.1

55 191 Harold Hunter 30:51 1:28:15 53:04 2:52:09.7

56 247 Nate Martenson 40:32 1:28:50 45:02 2:54:23.1

57 241 Ben Jauquet 36:22 1:45:29 52:40 3:14:30.8

58 235 Robert Ward 33:23

186 Michael Krolczyk ‑‑ DNF ‑‑

187 Jim Anderson ‑‑ DNF ‑‑

193 Michael Munnagle ‑‑ DNF ‑‑

195 Mark Wilcox ‑‑ DNF ‑‑

198 Ron Hagedorn ‑‑ DNF ‑‑

199 John Rosemurgy ‑‑ DNF ‑‑

203 Philip Blakeman ‑‑ DNF ‑‑

213 Chuck Clark ‑‑ DNF ‑‑

214 Jim Christensen ‑‑ DNF ‑‑

217 Paul Herro ‑‑ DNF ‑‑

219 Bill Dossett ‑‑ DNF ‑‑

222 Michael Korb ‑‑ DNF ‑‑

224 Kevin Krolczyk ‑‑ DNF ‑‑

228 Al Peebles ‑‑ DNF ‑‑

235 Robert Ward ‑‑ DNF ‑‑

236 Dan Nelson ‑‑ DNF ‑‑

242 Paul Tharaldson ‑‑ DNF ‑‑

244 Jacob Mueller ‑‑ DNF ‑‑

246 Brett Murtenson ‑‑ DNF ‑‑

256 Troy Funk ‑‑ DNF ‑‑

258 Kevin Kinny ‑‑ DNF ‑‑

 

TANDEM WOMEN (15 & UP) ‑ INDIVIDUAL RESULTS

 

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall

=== === ============== =========== ============ ============ =========

1 114 Shirlee Roche 33:11 1:24:39 48:44 2:46:33.7

2 116 Chris Berry 35:24 1:26:04 46:12 2:47:40.0

3 117 Sandy Gallagher 35:25 1:26:17 47:19 2:49:00.1

4 115 Lora Mellborg 33:12 1:33:56 50:23 2:57:30.4

5 127 Melissa Naczek 35:21 1:48:14 45:26 3:09:00.8

6 126 Faith Schlaeppi 35:20 1:47:43 46:48 3:09:50.5

7 122 Diane Bogenhagen 55:55 1:46:12 53:44 3:35:50.2

8 123 Marian Sheridan 55:59 1:46:08 53:44 3:35:50.5

9 120 Debbie Clanin 52:30 2:17:06 1:03:06 4:12:41.5

10 121 Joan Hemenway 52:35 2:16:54 1:03:14 4:12:42.3

118 Cathy Connor ‑‑ DNF ‑‑

119 Chris Bickler ‑‑ DNF ‑‑

124 Mindy Brinkert ‑‑ DNF ‑‑

125 Kim LaPorte ‑‑ DNF ‑‑

 

TANDEM MEN (15 & UP) ‑ INDIVIDUAL RESULTS

 

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall

=== === ============== =========== ============ ============ =========

1 154 Bret Schlaeppi 28:36 58:50 26:01 1:53:27.0

2 155 Blake Schlaeppi 28:39 58:38 28:13 1:55:29.9

3 168 Matthew Bruss 38:03 1:00:30 25:58 2:04:30.5

4 164 John Ward 30:35 1:05:59 29:14 2:05:48.0

5 157 David Reece 27:40 1:09:57 35:07 2:12:44.0

6 156 Charlie Johnson 27:41 1:08:09 36:58 2:12:47.1

7 171 Anthony Moehn 34:36 1:09:50 29:38 2:14:03.7

8 170 Phillip Moehn 34:34 1:09:03 31:29 2:15:05.7

9 179 Jeff Rotz 35:31 1:11:10 37:30 2:24:10.2

10 165 Jay Ebert 30:39 1:14:54 40:32 2:26:04.1

11 160 Bob Neidinger 33:44 1:16:04 37:49 2:27:36.4

12 178 Chris Bowron 35:29 1:20:26 39:53 2:35:47.2

13 181 Jason Vandermause 43:02 1:18:24 39:07 2:40:32.6

14 176 Ron LaCroix 42:30 1:19:20 40:01 2:41:50.1

15 158 Larry Bruss 45:00 1:16:00 42:05 2:43:04.5

16 173 Howard DeCleene 33:25 1:20:55 50:45 2:45:04.7

17 163 Curt Brewer 37:35 1:27:18 41:44 2:46:36.2

18 172 Bob Nielsen 33:22 1:25:39 48:47 2:47:47.8

19 180 Bill Nawrot 43:01 1:29:49 35:41 2:48:30.8

20 169 Jon Heinrich 38:05 1:37:34 37:04 2:52:43.0

21 166 Cory Olson 42:28 1:30:15 41:31 2:54:13.9

22 162 Cameron Brewer 37:31 1:34:32 43:10 2:55:12.4

23 177 John Dion 42:31 1:31:21 41:35 2:55:26.5

24 161 Emil Neidinger 33:47 1:33:37 49:57 2:57:20.7

25 167 Jeff Hauswirth 42:32 1:36:22 1:00:11 3:19:04.4

26 159 Thomas Karman 45:08

159 Thomas Karman ‑‑ DNF ‑‑

174 Steven Anderson ‑‑ DNF ‑‑

175 Bill Enright ‑‑ DNF ‑‑

 

 

TANDEM MIXED (15 & UP) ‑ INDIVIDUAL RESULTS

 

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall

=== === ============== =========== ============ ============ =========

1 134 John Jones 29:14 59:30 29:33 1:58:17.0

2 135 Jennifer Jones 29:13 1:04:08 32:00 2:05:20.3

3 128 Scott Berry 29:11 1:02:15 36:08 2:07:33.6

4 144 Todd Jirous 30:55 1:05:59 31:03 2:07:57.0

5 137 Steve Allen 33:36 1:03:02 32:44 2:09:21.2

6 139 Tom Gujer 29:38 1:05:52 35:27 2:10:56.1

7 140 Chad Whipple 31:19 1:09:18 30:32 2:11:08.3

8 138 Julie Hakala 29:37 1:11:59 39:23 2:20:58.6

9 150 Bethany Hemstreet 33:23 1:15:16 37:31 2:26:09.4

10 133 Tom Horbinski 32:12 1:17:20 39:51 2:29:22.6

11 129 Kelsea Gallagher 28:59 1:19:52 42:41 2:31:31.3

12 142 David Crisman 32:00 1:20:10 39:36 2:31:45.6

13 141 Katie Whipple 31:20 1:24:35 45:58 2:41:52.3

14 136 Barb Allen 33:33 1:28:44 45:55 2:48:11.7

15 151 David Hemstreet 33:27 1:31:17 44:49 2:49:32.8

16 130 Dan Johnson 35:34 1:26:56 53:34 2:56:03.7

17 148 Pete Jensen 43:07 1:35:21 47:58 3:06:25.7

 

 

 

TANDEM MIXED (15 & UP) ‑ INDIVIDUAL RESULTS continued

 

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall

=== === ============== =========== ============ ============ =========

18 145 Holly Garvin 30:56 1:42:37 56:45 3:10:17.6

19 149 Louanne Jensen 43:08 1:37:49 49:24 3:10:20.9

20 132 Julie Koehn 32:10 1:51:04 52:57 3:16:11.0

21 131 Shannon Johnson 35:38 1:48:27 52:36 3:16:40.2

22 152 Jerry Smith 48:13 1:58:54 47:51 3:34:57.1

23 153 Laura Ullman 48:16 1:58:57 47:45 3:34:57.6

24 143 Beckie Crisman 32:02

143 Beckie Crisman ‑‑ DNF ‑‑

146 Steven Kinderman ‑‑ DNF ‑‑

147 Lynn Deabler ‑‑ DNF ‑‑

 

TANDEM WOMEN (15 & UP) TEAM RESULTS

 

Plc Team

‑‑‑‑‑‑‑‑

1. 2:47:40 2:49:01 = 5:36:41 116 Chris Berry, 117 Sandy Gallagher

2. 2:46:34 2:57:31 = 5:44:05 114 Shirlee Roche, 115 Lora Mellborg

3. 3:09:01 3:09:51 = 6:18:52 127 Melissa Naczek, 126 Faith Schlaeppi

4. 3:35:51 3:35:51 = 7:11:42 122 Diane Bogenhagen, 123 Marian Sheridan

5. 4:12:42 4:12:43 = 8:25:25 120 Debbie Clanin, 121 Joan Hemenway

 

TANDEM MEN (15 & UP) TEAM RESULTS

 

Plc Team

‑‑‑‑‑‑‑‑

1. 1:53:27 1:55:30 = 3:48:57 154 Bret Schlaeppi, 155 Blake Schlaeppi

2. 2:12:44 2:12:48 = 4:25:32 157 David Reece, 156 Charlie Johnson

3. 2:14:04 2:15:06 = 4:29:10 171 Anthony Moehn, 170 Phillip Moehn

4. 2:05:48 2:26:05 = 4:31:53 164 John Ward, 165 Jay Ebert

5. 2:04:31 2:52:43 = 4:57:14 168 Matthew Bruss, 169 Jon Heinrich

6. 2:24:11 2:35:48 = 4:59:59 179 Jeff Rotz, 178 Chris Bowron

7. 2:27:37 2:57:21 = 5:24:58 160 Bob Neidinger, 161 Emil Neidinger

8. 2:40:33 2:48:31 = 5:29:04 181 Jason Vandermause, 180 Bill Nawrot

9. 2:45:05 2:47:48 = 5:32:53 173 Howard DeCleene, 172 Bob Nielsen

10. 2:41:51 2:55:27 = 5:37:18 176 Ron LaCroix, 177 John Dion

11. 2:46:37 2:55:13 = 5:41:50 163 Curt Brewer, 162 Cameron Brewer

12. 2:54:14 3:19:05 = 6:13:19 166 Cory Olson, 167 Jeff Hauswirth

 

TANDEM MIXED (15 & UP) TEAM RESULTS

 

Plc Team

‑‑‑‑‑‑‑‑

1. 1:58:17 2:05:21 = 4:03:38 134 John Jones, 135 Jennifer Jones

2. 2:10:57 2:20:59 = 4:31:56 139 Tom Gujer, 138 Julie Hakala

3. 2:07:34 2:31:32 = 4:39:06 128 Scott Berry, 129 Kelsea Gallagher

4. 2:11:09 2:41:53 = 4:53:02 140 Chad Whipple, 141 Katie Whipple

5. 2:09:22 2:48:12 = 4:57:34 137 Steve Allen, 136 Barb Allen

6. 2:26:10 2:49:33 = 5:15:43 150 Bethany Hemstreet, 151 David Hemstreet

7. 2:07:57 3:10:18 = 5:18:15 144 Todd Jirous, 145 Holly Garvin

8. 2:29:23 3:16:11 = 5:45:34 133 Tom Horbinski, 132 Julie Koehn

9. 2:56:04 3:16:41 = 6:12:45 130 Dan Johnson, 131 Shannon Johnson

10. 3:06:26 3:10:21 = 6:16:47 148 Pete Jensen, 149 Louanne Jensen

11. 3:34:58 3:34:58 = 7:09:56 152 Jerry Smith, 153 Laura Ullman