OFFICIAL RESULTS

                            WOLFMAN TRIATHLON

 

                 September 6, 2003 - Langlade, Wisconsin

 

                         

 GRAND MASTER WOMEN (50 & UP)

 

  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall

  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========

    1    7  Penny Thompson           37:10  1:29:01    46:30  2:52:40.7

    2    5  Rita Ekers               36:57  1:48:55    51:04  3:16:55.1

    3    6  Joan Hemenway            54:00  2:07:49  1:06:04  4:07:52.1

 

 

  GRAND MASTER MEN (50 & UP)

 

  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall

  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========

    1   61  Tom Koss                 31:01    55:13    24:37  1:50:50.7

    2   47  Marty Dawson             30:24    57:53    27:47  1:56:03.9

    3   63  Jim Thompson             35:37  1:07:10    28:12  2:10:58.9

    4   66  Rich Scovel              31:54  1:03:18    40:18  2:15:29.6

    5   58  Joseph Cismoski          37:09  1:12:49    31:16  2:21:13.2

    6   65  Jeff Polzin              32:33  1:13:41    36:24  2:22:37.4

    7   55  Garry Hill               32:50  1:10:26    39:40  2:22:55.7

    8   62  George Bornemann         33:20  1:19:03    36:33  2:28:55.2

    9   64  David James              38:06  1:11:40    40:20  2:30:05.6

   10   49  Mike Hermann             35:01  1:23:43    35:52  2:34:35.8

   11   56  Thomas Pierquet          34:40  1:23:23    44:25  2:42:27.6

   12   50  Richard Pierquet         34:49  1:24:43    44:27  2:43:58.4

   13   54  Carden Stephenson        41:18  1:29:34    44:48  2:55:39.8

   14   51  Robert Jones             36:03  1:24:27    55:11  2:55:40.7

   15   60  Lehr Hemenway            40:23  1:12:20  1:06:41  2:59:23.4

   16   53  Rich Larsen              44:07  1:41:11    52:49  3:18:06.6

   17   57  Mark Mueller             38:34  1:42:13    59:04  3:19:50.8

        48  Harry Butler                                      -- DNF --         

        52  Mark Huglen                                       -- DNF --        

        59  Warren Koch                                       -- DNF --        

 

 

  JUNIOR WOMEN (15-18)

 

  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall

  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========

    1    1  Corey Peters             34:12  1:23:39    40:36  2:38:26.4

    2    2  Brianna Sanford          43:43  1:20:50    39:36  2:44:08.4

 

 

  JUNIOR MEN (15-18)

 

  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall

  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========

    1    4  Cameron Sanford          40:55  1:00:06    29:29  2:10:29.3

    2    3  Glenn Marvin             38:02  1:07:02    30:31  2:15:34.2

 

 

 

 

  MASTER WOMEN (40-49) - SEGMENT DETAIL

 

  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall

  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========

    1   26  Wendy Sharp              32:46  1:07:26    27:06  2:07:17.4

    2   16  Michelle Lee             33:26  1:08:41    35:08  2:17:14.3

    3   22  Michelle Koss            35:58  1:10:04    32:21  2:18:23.0

    4   21  Jamee Peters             30:59  1:12:41    39:39  2:23:18.5

    5   24  Lori Duesing             39:36  1:12:38    32:18  2:24:31.1

    6   25  Cheryl Watson            46:33  1:16:49    33:20  2:36:41.2

    7   19  Cathleen Esselstyn       34:50  1:21:52    42:53  2:39:34.3

    8   18  Stacy Benjatka-Robins    47:48  1:17:26    39:23  2:44:36.4

    9   27  Cindy Hockey             34:20  1:17:49  1:01:36  2:53:44.5

   10   17  Mary Jo Peters           39:00  1:33:15    48:09  3:00:23.9

   11   20  Cindy Carter             42:50  1:35:07    42:50  3:00:46.8

        23  Rebecca Sanford                                   -- DNF --        

 

 

 MASTER MEN (40-49)

 

  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall

  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========

    1   80  Mike Brumbaugh           30:17  1:00:23    27:07  1:57:46.6

    2  113  Matt Kern                37:21    58:12    27:24  2:02:56.4

    3   87  David Brandsness         38:10    56:32    30:38  2:05:19.4

    4   97  Bob Rykken               35:34  1:00:56    29:43  2:06:12.1

    5   68  Lloyd Larson             31:40  1:02:45    34:01  2:08:26.0

    6   79  Jeffrey Robins           42:29    57:29    29:31  2:09:28.6

    7   95  Ed Holladay              34:24  1:05:19    31:55  2:11:38.0

    8   69  Brian Heikenen           26:54  1:08:29    36:49  2:12:11.2

    9   71  Roy Crimmins             38:02  1:00:45    33:51  2:12:37.3

   10  100  Tom Hillstrom            35:58  1:03:27    34:05  2:13:30.0

   11   93  Jeff Konopacky           33:48  1:07:05    32:40  2:13:32.6

   12   85  Robert Proctor           38:05  1:05:22    30:52  2:14:18.9

   13   98  Mike Hegre               35:50  1:08:44    32:35  2:17:08.9

   14   99  Tim Rogers               35:24  1:09:32    32:35  2:17:31.0

   15  107  Steve Clanin             37:20  1:07:36    33:47  2:18:42.7

   16   70  Allan Timm               31:10  1:15:31    36:54  2:23:34.1

   17   86  Hector Martinez          44:03  1:09:29    30:25  2:23:56.8

   18   73  Rich DeTamble            39:17  1:11:37    34:20  2:25:13.9

   19   89  Robert Dinkel            41:20  1:07:51    37:39  2:26:49.2

   20  109  Phillip Sweeney          37:39  1:15:22    34:08  2:27:08.5

   21  104  Brian Martin             39:57  1:07:47    39:57  2:27:40.8

   22  102  Al Peebles               38:43  1:09:21    40:44  2:28:47.5

   23   78  Patrick Peters           31:00  1:16:38    43:32  2:31:09.1

   24   77  John Widmer              32:53  1:21:34    37:22  2:31:48.7

   25   74  Dan Betz                 42:16  1:12:18    37:59  2:32:32.8

   26   75  Jeff Tobin               47:44  1:06:10    39:39  2:33:32.3

   27   96  Gary Van Vreede          32:53  1:25:36    35:05  2:33:34.0

   28   82  Mudshark Ewers           33:28  1:17:38    44:16  2:35:21.7

   29   92  Steven Sanford           39:34  1:21:05    41:46  2:42:24.2

   30   90  Ernie Companion          39:41  1:16:23    47:31  2:43:34.4

   31  110  Dan Flynn                49:28  1:14:48    40:49  2:45:04.2

   32   83  Jim Stephens             38:09  1:19:19    47:44  2:45:11.7

   33  103  David Bycroft            41:07  1:23:58    40:58  2:46:02.4

   34   94  Edward Alley             35:36  1:30:11    46:43  2:52:29.3

   35   67  Dewey Ewers              29:27  1:15:02  1:10:59  2:55:27.2

   36  101  Mike Gellerman           39:16  1:41:25    46:17  3:06:57.7

        72  John Johnkoski                                    -- DNF --        

        81  Randy Weber                                       -- DNF --        

        84  Doug Dickerson                                    -- DNF --        

        88  Steve Stiloski                                    -- DNF --        

        91  Bruce Hinze                                       -- DNF --        

       105  Mark Gill                                         -- DNF --        

       106  David Steavpack                                   -- DNF --        

       108  Patrick Rivers                                    -- DNF --        

       111  Gene Carrara                                      -- DNF --        

       112  Thomas Soehlke                                    -- DNF --        

 

 

   SENIOR WOMEN (19-39)

 

  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall

  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========

    1   28  Ellie Kolodzieski        32:16  1:09:36    39:45  2:21:36.5

    2   29  Renae Sieling            31:51  1:13:03    37:09  2:22:02.1

    3   44  Alison Ohe               36:51  1:10:27    35:04  2:22:21.2

    4   32  Abby Widmer              33:31  1:19:44    29:57  2:23:11.9

    5   37  Paula Gold               41:30  1:12:00    31:17  2:24:46.3

    6   38  Heidi Koss               41:05  1:12:39    31:41  2:25:24.1

    7   34  Tamara Hemenway          40:08  1:08:57    39:52  2:28:56.2

    8   40  Anett Trebitz            32:16  1:18:48    42:46  2:33:49.8

    9   31  Sharon Aspinall          39:20  1:13:58    41:52  2:35:09.8

   10   76  Sharyl Blumer            40:30  1:22:44    32:05  2:35:19.0

   11   35  Carolyn Habel            42:46  1:21:01    35:46  2:39:32.3

   12   39  Lynn Schultz             34:51  1:19:58    45:27  2:40:15.6

   13   46  Erin Hockey              36:24  1:24:09    41:06  2:41:38.3

   14   43  Anne McReynolds          37:08  1:25:02    41:08  2:43:17.3

   15   42  Barbara Arndt            39:43  1:38:19    43:14  3:01:15.1

   16   41  Julie Tetzlaff           42:35  1:32:29    47:09  3:02:12.1

   17   33  Maria Draper             55:41  1:42:18    41:02  3:19:00.4

        30  Jo Grover                                         -- DNF --        

        36  Liza Dickerson                                    -- DNF --        

        45  Jennifer Kron                                     -- DNF --        

 

 

 SENIOR MEN (19-39)

 

  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall

  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========

    1  206  Fred Hubley              33:07    51:09    26:03  1:50:18.9

    2  267  Randy Lackman            32:59    53:18    29:49  1:56:05.1

    3  193  Brian Outhouse           31:43    57:58    27:57  1:57:37.5

    4  215  Matt Rescorla            34:04    53:14    30:58  1:58:15.3

    5  198  Ryan Connelly            34:33    56:09    28:20  1:59:01.3

    6  268  Todd Bauer               36:17    57:58    31:06  2:05:20.3

    7  205  Ed Sobczyk               35:52  1:03:22    26:57  2:06:10.9

    8  233  John Puskar              33:54    59:01    33:35  2:06:29.1

    9  261  Mike Flynn               37:56    59:31    29:43  2:07:09.6

   10  221  Sean McKee               36:02  1:04:35    28:50  2:09:26.4

   11  204  Michael Arndt            36:10  1:02:11    33:47  2:12:07.1

   12  256  Matt Schemmel            36:44  1:04:46    31:05  2:12:34.7

   13  225  Bryan Brandt             33:31  1:05:04    34:59  2:13:33.6

   14  251  Jeff Ohe                 34:30  1:10:59    28:11  2:13:39.4

   15  212  Mike Nordin              36:01  1:04:00    33:44  2:13:44.3

   16  246  Miles Steel              38:40  1:03:37    32:20  2:14:36.5

   17  199  Bill Selbig              37:33  1:03:06    34:03  2:14:41.6

   18  211  Kirk Staggert            36:10  1:06:10    33:32  2:15:51.2

   19  216  Zach Zehr                41:10  1:00:35    34:28  2:16:12.1

   20  203  Drew Wielgus             36:46  1:10:43    29:24  2:16:52.9

   21  213  Todd Burns               35:12  1:07:38    34:15  2:17:04.4

   22  238  Brian Donley             34:31  1:05:40    38:27  2:18:37.4

   23  224  John Graftstrom          36:02  1:11:13    31:25  2:18:39.5

   24  248  Keith Batley             37:47  1:09:01    33:09  2:19:56.9

   25  266  Mike Smith               37:13  1:06:58    36:07  2:20:17.4

   26  234  Mike Downey              33:53  1:10:50    37:26  2:22:08.1

   27  241  Tim Capelle              36:29  1:09:21    36:28  2:22:17.6

   28  263  Eric Wickenkamp          35:42  1:10:35    36:27  2:22:43.3

   29  214  Salvador Garcia          39:42  1:10:16    33:44  2:23:41.2

   30  230  Nick Low                 41:02  1:07:20    35:42  2:24:03.2

   31  226  Micah Jones              38:28  1:03:47    42:04  2:24:18.5

   32  235  Todd Ericksrud           47:12  1:07:11    30:31  2:24:53.2

   33  209  Jeremy Peterson          37:15  1:15:10    36:22  2:28:46.1

   34  247  John Pederson            39:22  1:13:34    36:04  2:28:59.1

   35  197  Brad Ellis               38:11  1:09:51    41:32  2:29:33.1

   36  249  Christophe Zimmerman     38:49  1:11:32    39:48  2:30:08.8

   37  229  Eric Tomsha              43:11  1:07:25    39:54  2:30:29.1

   38  253  Christophe Kroll         38:28  1:13:35    38:29  2:30:31.2

   39  194  Todd Brahm               39:01  1:12:57    38:45  2:30:42.1

   40  259  Mike Mrachek             41:44  1:12:01    38:24  2:32:08.9

   41  252  Brent Binder             32:16  1:17:15    42:53  2:32:23.5

   42  260  David Crisman            38:17  1:19:44    38:22  2:36:22.2

   43  217  Dave Schneider           37:58  1:15:13    44:38  2:37:48.7

   44  210  Stu Sirjord              38:39  1:20:22    45:38  2:44:38.3

   45  192  James Plouff             36:09  1:22:52    46:18  2:45:18.8

   46  202  Craigh Cepukenas         50:19  1:17:49    43:03  2:51:10.9

   47  207  John Lichtenberg         39:58  1:24:03    47:16  2:51:16.2

   48  237  Curt Nickels             39:35  1:29:11    45:21  2:54:06.7

   49  250  Pete Jensen              42:28  1:31:39    47:38  3:01:44.2

   50  243  Matt Aspinall            43:22  1:22:39    57:14  3:03:14.3

   51  245  Tony Richmond            45:31  1:33:23    45:41  3:04:34.8

   52  239  Ben Jauquet              47:17  1:35:53    48:06  3:11:15.9

   53  222  Matt Pelogium            46:43                             

   54  223  Alan Lynch               55:32                             

       195  Chad Busse                                        -- DNF --        

       196  Chris Fredrick                                    -- DNF --        

       200  Aaron Casper                                      -- DNF --        

       201  Ryan Robinson                                     -- DNF --        

       208  Chadwick Glasow                                   -- DNF --        

       218  Brad Hunter                                       -- DNF --        

       219  Harold Hunter                                     -- DNF --        

       220  Matt Maanzech                                     -- DNF --        

       222  Matt Pelogium                                     -- DNF --        

       223  Alan Lynch                                        -- DNF --        

       227  Doug Piercy                                       -- DNF --        

       228  Erik Schmitter                                    -- DNF --        

       231  Dan Celske                                        -- DNF --         

       232  Cary Gold                                         -- DNF --        

       236  Theodore Schaff                                   -- DNF --        

       240  Steve Krigbaum                                    -- DNF --        

       242  Tom Rykken                                        -- DNF --        

       244  Michael Myberg                                    -- DNF --        

       254  Brad Hughes                                       -- DNF --        

       255  Ron Shaver                                        -- DNF --        

       257  Steven Waughe                                     -- DNF --        

       258  Andrew Klausler                                   -- DNF --        

       262  Peter Olson                                       -- DNF --        

       264  Randy Letsinger                                   -- DNF --        

       265  Jeffrey Camell                                    -- DNF --        

 

 

 TANDEM WOMEN (15 & UP) - INDIVIDUAL RESULTS

 

  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall

  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========

    1    8  Chris Berry              40:14  1:05:52    34:52  2:20:57.8

    2   14  Nichole Clanin           58:26  1:14:59    33:32  2:46:56.9

    3    9  Sandi Gallagher          40:15  1:24:25    45:09  2:49:48.6

    4   10  Faith Schlaeppi          42:46  1:40:15    46:19  3:09:19.8

    5   11  Melissa Navzek           42:49  1:46:14    45:22  3:14:24.4

    6   12  Beckie Crisman           45:58  1:47:30    52:12  3:25:39.5

    7   13  Louanne Jensen           46:01  1:47:33    52:08  3:25:41.8

    8   15  Debbie Clanin            58:25                             

        15  Debbie Clanin                                     -- DNF --        

 

 

 TANDEM MEN (15 & UP) - INDIVIDUAL RESULTS

 

  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall

  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========

    1  159  Evan Marvin              35:06    53:45    25:16  1:54:07.0

    2  151  Blake Schlaeppi          34:51    55:14    26:31  1:56:35.3

    3  167  Clark Kent               31:59    57:16    29:32  1:58:47.0

    4  150  Bret Schlaeppi           34:49    58:47    27:17  2:00:52.9

    5  178  Jim Turek                38:22    59:44    25:55  2:04:00.1

    6  190  Mark Wilcox              36:46    57:41    30:12  2:04:38.2

    7  166  Paul Grondin             31:54    59:38    34:55  2:06:26.3

    8  145  Dan Janichek             36:00  1:01:42    31:33  2:09:14.5

    9  158  John Ward                34:52  1:05:00    29:30  2:09:21.3

   10  147  Charlie Johnson          32:00  1:03:10    34:26  2:09:35.5

   11  181  Greg VanBuren            44:08    59:14    28:36  2:11:58.0

   12  188  Kent Lundholm            36:36  1:06:02    31:17  2:13:54.7

   13  175  Ryan Baumann             39:35  1:06:35    28:09  2:14:18.9

   14  189  Tim Chase                36:39  1:07:27    30:22  2:14:27.8

   15  186  Chris Furgersen          37:15  1:04:11    35:48  2:17:13.9

   16  146  David Reece              31:58  1:07:06    38:11  2:17:14.7

   17  144  Robert Moore             35:58  1:04:38    40:50  2:21:26.0

   18  168  Rick Wollin              41:40  1:05:46    34:22  2:21:47.8

   19  191  Mike Miller              36:49  1:13:11    34:18  2:24:17.1

   20  180  James Linstedt           44:06  1:02:32    38:25  2:25:02.5

   21  173  Bob McCaffrey            53:07  1:01:50    32:04  2:27:00.7

   22  174  Steve Baumann            39:33  1:10:00    38:03  2:27:35.8

   23  169  Vincent Guerrero         41:41  1:13:52    32:32  2:28:04.2

   24  155  Larry Bruss              42:42  1:10:25    38:14  2:31:20.4

   25  148  Don Zaiki                36:16  1:13:36    44:37  2:34:28.9

   26  176  Bob Nielsen              37:14  1:14:11    43:17  2:34:41.1

   27  157  Cory Olson               47:13  1:12:38    36:12  2:36:02.5

   28  164  David Grumann            36:29  1:16:01    45:16  2:37:45.9

   29  149  Ron Benson               36:13  1:20:00    41:48  2:38:01.0

   30  183  Emil Neidinger           43:23  1:17:31    39:13  2:40:06.9

   31  182  Bob Neidinger            43:19  1:18:06    38:43  2:40:07.4

   32  152  Matt Krueger             41:48  1:16:51    41:59  2:40:37.6

   33  154  Jon Heinrich             42:39  1:20:53    39:48  2:43:19.7

   34  184  Chad Olson               57:25  1:10:21    35:41  2:43:26.5

   35  142  Cameron Brewer           44:06  1:20:24    40:12  2:44:41.2

   36  156  Jeff Hauswirth           47:09  1:14:37    43:21  2:45:06.7

   37  163  Ron LaCroix              52:50  1:11:28    41:43  2:46:00.8

   38  177  Jeff Heller              37:19  1:28:25    40:31  2:46:14.6

   39  143  Curt Brewer              44:09  1:23:19    39:01  2:46:28.4

   40  165  Allen Grumann            36:31  1:28:28    42:32  2:47:30.7

   41  179  Howard DeCleene          38:25  1:21:47    48:30  2:48:41.6

   42  172  Kevin Foley              53:05  1:19:00    38:49  2:50:53.4

   43  153  Dan Johnson              41:52  1:22:05    49:18  2:53:15.0

   44  162  John Dion                52:46  1:18:14    43:21  2:54:20.6

   45  187  Joe Grondin              37:18  1:36:26    52:52  3:06:35.9

   46  185  Mike Heard               57:27  1:24:17    45:47  3:07:30.4

       160  Mike Herro                                        -- DNF --        

       161  Ricky Biel                                        -- DNF --        

       170  Jeffrey Rotz                                      -- DNF --        

       171  Chris Bowron                                      -- DNF --        

 

 

  TANDEM MIXED (15 & UP) - INDIVIDUAL RESULTS

 

  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run   Overall

  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========

    1  137  Brent Hipke              32:56    57:45    30:08  2:00:48.8

    2  135  D Charles Griffiths      32:39  1:01:51    28:47  2:03:16.9

    3  118  Todd Jirous              35:14  1:00:39    28:17  2:04:09.8

    4  130  Todd Neidinger           39:46    53:45    30:46  2:04:16.3

    5  116  Steve Allen              38:38  1:00:23    28:48  2:07:48.7

    6  123  Thomas Gujer             36:13  1:01:10    33:51  2:11:13.8

    7  114  Scott Berry              33:21  1:01:52    38:02  2:13:14.5

    8  136  Steph Ourada             32:54  1:09:03    31:50  2:13:46.4

    9  134  Wendy Auldrich           32:35  1:08:58    33:26  2:14:58.1

   10  122  Julie Gujer              36:11  1:04:54    35:10  2:16:14.8

   11  131  Kristin Neidinger        39:48  1:06:32    30:26  2:16:45.9

   12  121  Amy Stock                34:24  1:07:48    34:42  2:16:53.3

   13  120  John Eichorst            34:19  1:07:44    36:22  2:18:24.3

   14  133  Julie Horbinski          37:11  1:13:30    38:49  2:29:29.1

   15  115  Kelsea Gallagher         33:22  1:19:19    39:11  2:31:51.5

   16  119  Holly Garvin             35:18  1:23:12    49:07  2:47:36.2

   17  124  Grace Mroczenski         43:19  1:26:02    42:14  2:51:34.6

   18  117  Barbara Allen            38:43  1:27:14    46:06  2:52:02.3

   19  125  Edwin Mroczenski         42:38  1:24:00    47:31  2:54:08.9

   20  132  Tom Horbinski            37:08  1:36:13    44:55  2:58:15.8

       126  Alison Matthias                                   -- DNF --        

       127  Rob Matthias                                      -- DNF --        

       128  Bevin Schrupp                                     -- DNF --        

       129  Theresa Horan                                     -- DNF --         

       138  Lynn Deabler                                      -- DNF --        

       139  Steve Kinderman                                   -- DNF --        

 

 

 TANDEM WOMEN (15 & UP) TEAM RESULTS

 

  Plc Team

  --------

 

   1.  01

          2:20:58 2:49:49 = 5:10:47

            8 Chris Berry,   9 Sandi Gallagher

   2.  02

          3:09:20 3:14:25 = 6:23:45

           10 Faith Schlaeppi,  11 Melissa Navzek

   3.  03

          3:25:40 3:25:42 = 6:51:22

           12 Beckie Crisman,  13 Louanne Jensen

 

 

 TANDEM MEN (15 & UP) TEAM RESULTS

 

  Plc Team

  --------

 

   1.  23

          1:56:36 2:00:53 = 3:57:29

          151 Blake Schlaeppi, 150 Bret Schlaeppi

   2.  27

          1:54:07 2:09:22 = 4:03:29

          159 Evan Marvin, 158 John Ward

   3.  31

          1:58:47 2:06:27 = 4:05:14

          167 Clark Kent, 166 Paul Grondin

   4.  21

          2:09:36 2:17:15 = 4:26:51

          147 Charlie Johnson, 146 David Reece

   5.  42

          2:13:55 2:14:28 = 4:28:23

          188 Kent Lundholm, 189 Tim Chase

   6.  43

          2:04:39 2:24:18 = 4:28:57

          190 Mark Wilcox, 191 Mike Miller

   7.  20

          2:09:15 2:21:26 = 4:30:41

          145 Dan Janichek, 144 Robert Moore

   8.  38

          2:11:58 2:25:03 = 4:37:01

          181 Greg VanBuren, 180 James Linstedt

   9.  35

          2:14:19 2:27:36 = 4:41:55

          175 Ryan Baumann, 174 Steve Baumann

  10.  32

          2:21:48 2:28:05 = 4:49:53

          168 Rick Wollin, 169 Vincent Guerrero

  11.  37

          2:04:01 2:48:42 = 4:52:43

          178 Jim Turek, 179 Howard DeCleene

  12.  22

          2:34:29 2:38:01 = 5:12:30

          148 Don Zaiki, 149 Ron Benson

  13.  25

          2:31:21 2:43:20 = 5:14:41

          155 Larry Bruss, 154 Jon Heinrich

  14.  34

          2:27:01 2:50:54 = 5:17:55

          173 Bob McCaffrey, 172 Kevin Foley

  15.  39

          2:40:07 2:40:08 = 5:20:15

          183 Emil Neidinger, 182 Bob Neidinger

  16.  36

          2:34:42 2:46:15 = 5:20:57

          176 Bob Nielsen, 177 Jeff Heller

  17.  26

          2:36:03 2:45:07 = 5:21:10

          157 Cory Olson, 156 Jeff Hauswirth

  18.  41

          2:17:14 3:06:36 = 5:23:50

          186 Chris Furgersen, 187 Joe Grondin

  19.  30

          2:37:46 2:47:31 = 5:25:17

          164 David Grumann, 165 Allen Grumann

  20.  19

          2:44:42 2:46:29 = 5:31:11

          142 Cameron Brewer, 143 Curt Brewer

  21.  24

          2:40:38 2:53:15 = 5:33:53

          152 Matt Krueger, 153 Dan Johnson

  22.  29

          2:46:01 2:54:21 = 5:40:22

          163 Ron LaCroix, 162 John Dion

  23.  40

          2:43:27 3:07:31 = 5:50:58

          184 Chad Olson, 185 Mike Heard

 

 

 TANDEM MIXED (15 & UP) TEAM RESULTS

 

  Plc Team

  --------

 

   1.  16

          2:00:49 2:13:47 = 4:14:36

          137 Brent Hipke, 136 Steph Ourada

   2.  15

          2:03:17 2:14:59 = 4:18:16

          135 D Charles Griffiths, 134 Wendy Auldrich

   3.  13

          2:04:17 2:16:46 = 4:21:03

          130 Todd Neidinger, 131 Kristin Neidinger

   4.  09

          2:11:14 2:16:15 = 4:27:29

          123 Thomas Gujer, 122 Julie Gujer

   5.  08

          2:16:54 2:18:25 = 4:35:19

          121 Amy Stock, 120 John Eichorst

   6.  05

          2:13:15 2:31:52 = 4:45:07

          114 Scott Berry, 115 Kelsea Gallagher

   7.  07

          2:04:10 2:47:37 = 4:51:47

          118 Todd Jirous, 119 Holly Garvin

   8.  06

          2:07:49 2:52:03 = 4:59:52

          116 Steve Allen, 117 Barbara Allen

   9.  14

          2:29:30 2:58:16 = 5:27:46

          133 Julie Horbinski, 132 Tom Horbinski

  10.  10

          2:51:35 2:54:09 = 5:45:44

          124 Grace Mroczenski, 125 Edwin Mroczenski