OFFICIAL RESULTS
                            WOLFMAN TRIATHLON
 
                 September 10, 2005 - Langlade, Wisconsin
 
 
 
 GRAND MASTER WOMEN (50 & UP)
 
  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall
  ===  ===  =====================  =======  
=======  =======  =========
    1    8  Cathy Esselstyn          37:12  1:35:05    47:22  2:59:38.3 
    2    7  Kim Soule                41:08  1:37:27    56:59  3:15:33.4 
    3    6  Mary Jo Peters           41:06  1:55:05    54:39  3:30:49.1 
    4    5  Vickie Pierquet          42:33  2:31:19    56:28  4:10:19.8 
 
 
 
 GRAND MASTER MEN (50 & UP)
 
  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall
  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========
    1   66  Tom Koss                 32:35  1:02:42    25:20  2:00:36.3 
    2   64  Jeff Tobin               37:18  1:05:22    37:49  2:20:28.6 
    3   71  Joseph Cismoski          37:40  1:15:23    29:35  2:22:37.3 
    4   69  John Widmer              34:52  1:25:09    37:20  2:37:20.4 
    5   78  Mike Hermann             36:58  1:25:48    37:41  2:40:26.6 
    6   65  George Bornemann         36:02  1:31:56    40:27  2:48:24.3 
    7   72  Greg Southard            36:14  1:27:12    45:01  2:48:26.5 
    8   76  Lehr Hemenway            40:31  1:19:37    54:33  2:54:40.4 
    9   68  Mike Sklavos             34:50  1:36:12    49:37  3:00:38.9 
   10   60  Richard Pierquet         35:05  1:37:47    48:36  3:01:27.7 
   11   61  Tom Pierquet             36:10  1:40:36    46:34  3:03:19.7 
   12   74  Patrick Peters           41:24  1:41:26    43:17  3:06:06.9 
   13   67  Randall Rohr             39:33  1:46:51    55:44  3:22:07.1 
   14   59  Ray Kolodzieski          47:14  1:54:30  1:04:53  3:46:36.3 
   15   62  Bruce Grieves            43:49  2:01:31  1:17:32  4:02:51.6 
        44  Larry Bruss                                       -- DNF --         
        70  David James                                       -- DNF --         
        73  Kip Hazlett                                       -- DNF --         
        77  Rich Scovel                                       -- DNF --         
 
 
 
 JUNIOR MEN (15-18)
 
  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall
  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========
    1    3  Glenn Marvin             39:59  1:05:58    28:33  2:14:30.0 
    2    1  Zachary Ellis            41:02  1:16:16    37:26  2:34:44.0 
    3    4  Austin Betz              41:46  1:18:18    50:51  2:50:55.0 
    4    2  Anthony Krolczyk         40:10  1:44:07    50:52  3:15:09.0 
 
 
 
 
 
 MASTER WOMEN (40-49) - SEGMENT DETAIL
 
  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall
  ===  ===  =====================  
=======  =======  =======  =========
    1    9  Michelle Koss            36:32  1:14:08    34:48  2:25:27.4 
    2   16  Anett Trebitz            34:54  1:22:28    41:23  2:38:44.8 
    3   14  Anne McReynolds          41:49  1:33:43    45:33  3:01:04.4 
    4   21  Janice Burke             39:45  1:41:20    50:47  3:11:51.9 
    5   19  Karen Angle            1:02:43  1:37:15    53:34  3:33:31.9 
    6   12  Stacy McAnulty           36:23  2:02:48  1:02:08  3:41:18.6 
    7   11  Louanne Jensen           45:19  2:04:10    56:14  3:45:42.6 
        10  Jean Rohr                                         -- DNF --         
        13  Dee Schremp                                       -- DNF --         
        15  Tracy Ellenberg                                   -- DNF --    
     
        17  Kathi Kramasz                                     -- DNF --         
        18  Cindy Hockey                                      -- DNF --         
        20  Therese Burke                                     -- DNF --         
 
 
 
 
 MASTER MEN (40-49)
 
  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall
  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========
    1  128  Tom Woody                31:46    58:43    26:53  1:57:21.3 
    2   27  Matt Kern                36:49  1:04:32    26:31  2:07:51.8 
    3  117  John Ward                35:07  1:07:58    27:13  2:10:17.9 
    4  114  Bob McCaffrey            34:40  1:08:22    29:35  2:12:36.4 
    5  109  Brian Heikenan           27:16  1:12:02    33:35  2:12:52.3 
    6  112  Charlie Johnson          32:35  1:09:14    32:20  2:14:08.8 
    7  147  Ed Holladay              35:40  1:06:09    32:52  2:14:40.9 
    8  146  Rick Schnell             37:37  1:07:06    30:25  2:15:07.8 
    9  108  Steve Allen              39:13  1:04:24    32:33  2:16:09.2 
   10  119  Jeff Merkt               38:18  1:07:56    32:48  2:19:01.8 
   11  141  John Puskar              36:43  1:08:44    34:25  2:19:51.5 
   12  122  Robert Dinkel            40:21  1:07:47    34:55  2:23:02.8 
   13  121  Brian Donley             38:32  1:08:44    36:01  2:23:16.2 
   14  127  Steve Corsi              36:29  1:13:32    33:50  2:23:50.3 
   15  143  Roy Crimmins             38:09  1:11:08    34:48  2:24:04.7 
   16   22  Lloyd Larson             31:44  1:11:44    41:22  2:24:50.0 
   17  133  Tim Hoffman              38:32  1:14:04    32:41  2:25:16.2 
   18  120  Sal Garcia               34:41  1:18:10    33:41  2:26:31.6 
   19  135  Brian Martin             40:07  1:12:20    37:23  2:29:50.0 
   20  113  Steven Calhoun           34:39  1:19:28    35:45  2:29:51.4 
   21  134  Keith Batley             40:23  1:16:47    34:58  2:32:07.5 
   22   95  Thomas Gujer             37:08  1:15:27    39:40  2:32:14.8 
   23  123  Mark Edwards             40:12  1:14:42    38:21  2:33:14.1 
   24  131  Mitch Weckop             37:55  1:13:59    41:31  2:33:25.0 
   25  111  John Fonder              38:29  1:14:38    41:12  2:34:18.7 
   26  136  Al Timm                  33:11  1:25:42    36:48  2:35:40.1 
   27  144  Steve Clanin             37:08  1:25:20    37:36  2:40:03.3 
   28  126  Jon McAnulty             35:35  1:25:06    40:03  2:40:44.0 
   29  110  Dan Betz                 42:41  1:20:49    43:33  2:47:02.9 
   30  115  Don Seawall              44:34  1:25:44    38:27  2:48:44.7 
   31  138  Bill Gleason             44:21  1:25:16    43:33  2:53:09.7 
   32  130  Rich Fischer             42:18  1:30:37    47:21  3:00:15.1 
   33  118  Kevin Krolczyk           39:09  1:34:22    48:36  3:02:06.6 
   34  124  Greg Ewers               34:53  1:32:27    59:14  3:06:33.6 
   35  142  Dave Angle               53:46  1:39:43    34:28  3:07:56.9 
   36  139  Robert Border            45:04  2:02:49    54:24  3:42:16.9 
   37  140  Paul DCamp               43:34  2:17:10  1:09:27  4:10:10.6 
   38  137  Russell Virgo          1:12:52  1:55:27  1:26:28  4:34:47.0 
       116  Mike Cahill                                       -- DNF --         
       125  Randy Weber                                       -- DNF --         
       129  Dale Statz                                        -- DNF --         
       148  Doug Dickerson                                    -- DNF --         
       149  Mike Rocole                                       -- DNF --         
       150  David Lasslett                                    -- DNF --         
       151  Stepehn Hoch                                      
-- DNF --         
 
 
 
 SENIOR WOMEN (19-39)
 
  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall
  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========
    1   23  Ellie Kolodzieski        30:12  1:17:00    37:13  2:24:25.0 
    2   43  Kerry Dwinell            49:24  1:12:06    31:22  2:32:52.0 
    3   38  Ali Ohe                  35:17  1:19:17    38:37  2:33:10.7 
    4   28  Ann Sudoh                45:19  1:21:57    29:32  2:36:47.1 
    5   31  Abby Widmer              34:43  1:30:06    32:35  2:37:23.1 
    6   42  Paula Gold               40:33  1:25:51    32:51  2:39:14.3 
    7   32  Shannon Anderson         42:07  1:23:48    37:05  2:42:59.7 
    8   30  Carmen Cripps            35:07  1:32:15    40:15  2:47:36.9 
    9   24  Jennifer Rysticken       38:09  1:29:37    44:33  2:52:18.3 
   10   33  Megan Stevens            39:44  1:33:26    41:57  2:55:06.1 
   11   34  Sally Lundholm           39:57  1:36:54    46:17  3:03:07.7 
   12   29  Elizabeth Reinders       47:13  1:37:42    44:22  3:09:16.9 
   13   26  Jill McKee               44:05  1:50:01    46:55  3:21:01.0 
   14   25  Kate Broman              44:50  1:47:57    48:46  3:21:32.7 
   15   35  Nichole Clanin           56:05  1:55:17    54:47  3:46:08.8 
        36  Erin Hockey                                       -- DNF --         
        37  Sharon Manahan                                    -- DNF --         
        39  Lee Greenhalgh                                    -- DNF --         
        40  Liza Dickerson                                    -- DNF --         
        41  Jeanne Marais                                     -- DNF --         
 
 
 
 SENIOR MEN (19-39)
 
  Plc  Bib  Name                      Boat     
Bike      Run    Overall
  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========
    1  231  Fred Hubley              33:46    54:43    26:05  1:54:33.2 
    2  226  Don Slickman             34:00    58:57    27:51  2:00:47.8 
    3  220  Jason Stingl             28:43  1:01:11    33:27  2:03:20.8 
    4  266  Ryan Zimny               34:08  1:00:43    28:52  2:03:42.6 
    5  244  Sam Mueller              33:08  1:00:46    30:27  2:04:20.5 
    6  250  Bill Dossett             33:50  1:02:43    28:22  2:04:54.1 
    7  247  Evan Marvin              33:16  1:06:19    25:59  2:05:34.0 
    8  235  George Jennings          35:50  1:05:28    26:06  2:07:23.9 
    9  212  Kirk Staggert            33:44  1:05:45    32:00  2:11:28.1 
   10  232  Dan Kearny               37:01  1:05:07    29:42  2:11:49.7 
   11  268  Matt Rescorla            34:31  1:04:45    32:47  2:12:02.2 
   12  218  Steve Sturman            36:33  1:02:05    34:12  2:12:49.6 
   13  219  Sean McKee               34:27  1:09:23    31:25  2:15:14.4 
   14  242  Steven Krigbaum          37:05  1:08:05    31:13  2:16:22.1 
   15  243  Gerard Lauzon            43:53  1:02:21    32:34  2:18:47.9 
   16  274  Michael Paddock          37:55  1:10:29    30:56  2:19:19.7 
   17  229  Todd Ericksrud           38:06  1:11:16    30:25  2:19:46.1 
   18  245  Bill Selbig              35:55  1:09:54    36:16  2:22:04.4 
   19  211  Stu Sirjord              35:00  1:18:35    29:05  2:22:39.8 
   20  224  Greg Schaitel            42:57  1:07:11    33:16  2:23:23.5 
   21  209  Brad Ellis               36:44  1:12:49    34:34  2:24:06.7 
   22  254  Mark Scaife              38:29  1:10:21    36:19  2:25:08.1 
   23  237  Jason Vandermause        35:47  1:16:24    33:20  2:25:31.0 
   24  246  Brian Outhouse           38:05  1:12:45    35:01  2:25:50.7 
   25  236  Brady Koss               40:27  1:14:08    33:01  2:27:35.6 
   26  221  Brian Grieves            39:24  1:08:22    42:02  2:29:47.5 
   27  252  Rob Strauch              34:58  1:17:18    37:42  2:29:57.2 
   28  241  Drew Wielgus             37:43  1:20:47    32:36  2:31:05.5 
   29  206  Mark Jeske               40:15  1:18:03    33:43  2:32:00.5 
   30  239  John Reinders            33:42  1:14:12    44:10  2:32:03.2 
   31  248  Peter Manowske           36:04  1:18:19    38:53  2:33:15.7 
   32  249  Brian Staniszewski       35:29  1:20:12    40:13  2:35:53.9 
   33  260  Randy Ahrens             37:20  1:22:23    36:56  2:36:38.3 
   34  259  Tim Barsch               38:20  1:17:49    41:38  2:37:46.8 
   35  207  Jeff Swanstrom           39:17  1:16:08    42:39  2:38:04.0 
   36  267  Chuck Cate               43:10  1:12:04    43:01  2:38:14.7 
   37  264  Craigh Cepukenas         38:31  1:18:56    42:19  2:39:45.4 
   38  275  Aaron Casper             38:05  1:26:27    37:58  2:42:29.6 
   39  205  Scott Remick             38:32  1:30:39    34:01  2:43:12.0 
   40  255  Dennis Kunka             43:17  1:20:54    40:48  2:44:58.5 
   41  227  Ron LaCroix              39:37  1:27:25    41:22  2:48:23.1 
   42  234  Mike Heinaman            41:19  1:22:54    45:15  2:49:28.0 
   43  208  Dan Larson               46:21  1:29:14    47:23  3:02:57.9 
   44  214  Kurt Anderson            39:41  1:40:53    46:01  3:06:34.5 
   45  213  Brad Wehking             42:17  1:42:31    42:16  3:07:03.7 
   46  233  Alex Pak                 37:33  1:36:24    55:14  3:09:10.4 
   47  253  Lorne Harmann            38:28  1:40:51    51:13  3:10:31.4 
   48  217  Jay Ebert                44:40  1:39:09    56:43  3:20:31.5 
       210  Curtiss Jones                                     -- DNF --         
       215  Al Lynch                                          -- DNF --         
       216  Bob Ward                                          -- DNF --         
       222  Jay Miller                                        -- DNF --         
       223  Ryan Singer                                       -- DNF --         
       225  Dan Major                                         -- DNF 
--         
       228  Todd Brahm                                        -- DNF --         
       230  Devin Ford                                        -- DNF --         
       238  Tim Schwortz                                      -- DNF --         
       240  Ben Jauquet                                       -- DNF --         
       251  Kurt Tewinkel                                     -- DNF --         
       256  Erik Schmitter                                    -- DNF --         
       257  Jeff Smith                                        -- DNF 
--         
       258  Chad Keefe                                        -- DNF --         
       261  Randy Lackman                                     -- DNF --         
       262  Micah Jones                                       -- DNF --         
       263  Richard Kage                                      -- DNF --         
       265  Paul Herro                                        -- DNF --         
       269  Matt Aspinall                                     -- DNF --         
       270  Gregg Breese                                      
-- DNF --         
       273  Matt Haiduk                                       -- DNF --         
 
 
 
 TANDEM WOMEN (15 & UP) - INDIVIDUAL RESULTS
 
  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall
  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========
    1   58  Laurie Strauch           36:21  1:22:07    41:44  2:40:11.5 
    2   48  Kris Neidinger           41:34  1:24:32    38:18  2:44:23.3 
    3   52  Judy Swank               37:49  1:26:59    40:56  2:45:43.1 
    4   45  Chris Berry              45:39  1:19:39    43:29  2:48:46.3 
    5   51  Ruth Jaeger              37:47  1:35:04    37:15  2:50:05.9 
    6   53  Johanna Grover           44:39  1:40:46    38:36  3:04:00.9 
    7   54  Carey Grieves            44:42  1:37:44    43:52  3:06:17.3 
    8   46  Sandy Gallagher          45:40  1:35:53    48:40  3:10:12.6 
    9   47  Faith Schlaeppi          41:33  1:57:21    50:31  3:29:24.2 
   10   57  Paula Strauch            50:21  1:55:23    46:15  3:31:58.7 
   11   55  Trisha Cook              59:40  1:48:02    51:27  3:39:08.2 
   12   56  Joan Marie Simmons       59:44  1:59:15  1:03:51  4:02:49.2 
        49  Ursula Russo                                      -- DNF --         
        50  Erika Weber                                       -- DNF --         
 
 
 
 TANDEM MEN (15 & UP) - INDIVIDUAL RESULTS
 
  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run    Overall
  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========
    1  164  Blake Schlaeppi          31:52    59:39    26:24  1:57:54.2 
    2  180  Kerry Sparks             35:40  1:00:50    25:42  2:02:11.8 
    3  176  Joel Dziedzic            35:50  1:03:03    26:48  2:05:40.3 
    4  170  Greg Van Buren           36:48  1:02:25    26:41  2:05:53.1 
    5  165  Bret Schlaeppi           31:55  1:04:44    29:20  2:05:58.3 
    6  191  John Jones               37:33    59:32    29:27  2:06:31.7 
    7  177  Mark Dziedzic            35:52  1:03:37    27:59  2:07:27.9 
    8  181  Todd Neidinger           35:41  1:01:07    31:14  2:08:01.3 
    9  153  Brent Hipke              33:33  1:04:13    30:40  2:08:25.2 
   10  171  Jim Lindstedt            36:50  1:02:18    30:28  2:09:35.3 
   11  162  Michael Arndt            42:24  1:03:03    30:03  2:15:29.5 
   12  199  Paul Grundin             35:44  1:04:03    37:57  2:17:43.3 
   13  160  Todd Burns               41:17  1:05:16    31:28  2:18:00.1 
   14  152  Scott Berry              33:32  1:07:19    38:42  2:19:32.8 
   15  203  Mark Wilcox              38:46  1:08:27    32:41  2:19:53.7 
   16  161  Michael Munnagle         41:18  1:07:31    33:50  2:22:38.8 
   17  155  Vincent Guerrero         37:17  1:13:54    31:38  2:22:48.6 
   18  182  Dan Janichek             36:15  1:14:41    32:33  2:23:28.4 
   19  183  Robert Moore             36:17  1:11:25    36:36  2:24:17.9 
   20  173  Steve Baumann            41:26  1:07:22    37:21  2:26:08.4 
   21  196  Kent Lundholm            39:16  1:16:31    33:22  2:29:08.2 
   22  198  Clark Kent               35:42  1:13:54    39:42  2:29:17.6 
   23  154  Rick Wollin              37:15  1:13:53    38:19  2:29:26.2 
   24  202  Mike Miller              38:43  1:20:07    32:27  2:31:16.8 
   25  163  Mike Downey              42:25  1:12:10    37:21  2:31:55.7 
   26  193  Larry Burke              42:29  1:15:25    35:47  2:33:40.3 
   27  197  Tim Chase                39:19  1:21:28    36:27  2:37:13.5 
   28  190  Jake Jones               37:32  1:27:36    32:45  2:37:53.0 
   29  168  David Grumann            37:56  1:20:03    41:54  2:39:52.6 
   30  188  David Crisman            38:45  1:23:44    38:34  2:41:02.7 
   31  189  Bob Menzies              38:47  1:23:52    38:25  2:41:03.2 
   32  272  Brian Elger              44:04  1:21:14    37:27  2:42:44.1 
   33  271  Chad Olson               44:02  1:18:55    41:46  2:44:42.6 
   34  169  Al Grumann               37:58  1:26:17    41:45  2:46:00.0 
   35  157  Chris Kroll              43:06  1:25:22    38:58  2:47:25.1 
   36  167  Robert Neidinger         46:33  1:27:48    37:39  2:51:59.8 
   37  192  Paul Burke               42:26  1:27:52    44:52  2:55:09.5 
   38  156  Shane Schuhmacher        43:04  1:27:18    46:42  2:57:03.3 
   39  194  Curt Brewer              47:21  1:30:55    39:01  2:57:16.7 
   40  195  Matt Krueger             47:23  1:28:34    43:02  2:58:58.8 
   41  166  Emil Neidinger           46:31  1:34:35    49:59  3:11:04.3 
   42  200  Dustin Coleman           43:19  1:52:55    34:52  3:11:05.7 
   43  158  Howard DeCleene          45:45  1:40:33    52:37  3:18:54.5 
   44  172  David Hemstreet          41:23  1:43:08    55:13  3:19:43.7 
   45  201  Joshua Lasslett          43:21  2:19:33    45:51  3:48:44.1 
   46  174  Alex Ripley              54:19  2:09:29    57:46  4:01:34.0 
   47  175  Robert Ripley            54:20  2:09:38    57:38  4:01:35.4 
   48  159  Kevin Foley              45:47                              
       159  Kevin Foley                                       -- DNF --         
       178  David Pietz                                       -- DNF --         
       179  Oscar May                                         -- DNF --         
       186  James Dietzler                                    -- DNF --         
       187  Dave Mertens                                      -- DNF --         
 
 
 
 TANDEM MIXED (15 & UP) - 
INDIVIDUAL RESULTS
 
  Plc  Bib  Name                      Boat     Bike      Run   Overall
  ===  ===  =====================  =======  =======  =======  =========
    1   91  Matt Diebel              36:23  1:02:17    30:06  2:08:45.3 
    2   81  Charles Griffiths        34:32  1:08:51    30:28  2:13:50.3 
    3   85  Todd Jirous              35:56  1:09:59    28:46  2:14:40.1 
    4  102  Jennifer Kron            38:16  1:13:07    33:26  2:24:48.2 
    5   90  Mary Atwell              34:16  1:17:13    33:37  2:25:05.1 
    6   92  Rebecca Gass             36:25  1:20:28    31:59  2:28:52.0 
    7   83  Rick Cobb                44:57  1:11:53    32:24  2:29:13.4 
    8   82  Wendy Auldrich           34:37  1:20:37    36:11  2:31:24.4 
    9   87  Mark Temme               34:49  1:20:19    37:08  2:32:15.5 
   10   88  Cathy Miller-Temme       34:51  1:22:40    36:51  2:34:21.7 
   11  101  David Christoff          38:14  1:20:29    36:51  2:35:34.0 
   12   89  Scott Stalheim           34:14  1:24:41    38:50  2:37:44.3 
   13   84  Sabba Cobb               44:59  1:20:53    35:12  2:41:03.4 
   14   86  Jenny Jirous             35:57  1:32:04    38:38  2:46:39.0 
   15   99  Joshua Hemstreet         38:22  1:24:07    45:35  2:48:03.7 
   16  100  Bethany Hemstreet        38:24  1:31:18    38:54  2:48:35.8 
   17  104  Tamara Peloquin          49:18  1:20:59    41:39  2:51:55.8 
   18  103  Matt Peloquin            49:17  1:23:15    39:25  2:51:57.0 
   19   94  Cecilia Krolczyk         44:59  1:34:24    35:44  2:55:06.6 
   20  105  Tom Horbinski            42:25  1:30:57    44:52  2:58:13.9 
   21   93  Michael Krolczyk         44:58  1:34:32    48:08  3:07:37.3 
   22  106  Julie Horbinski          42:30  1:49:20    44:35  3:16:24.9 
   23   80  Shannon Johnson          41:28  1:52:41    43:40  3:17:48.4 
   24   79  Dan Johnson              41:26  1:41:12    58:00  3:20:38.0 
   25   97  Joe Carpentier           53:02  1:41:14    50:57  3:25:12.9 
   26   98  Jessica Gerbers          53:04  2:05:38    58:46  3:57:27.5 
        96  Julie Gujer                                       -- DNF --         
 
 
 
 TANDEM WOMEN (15 & UP) TEAM RESULTS
 
  Plc Team
  --------
 
   1.  5 
          2:45:44 2:50:06 = 5:35:50
           52 Judy Swank,  51 Ruth Jaeger
   2.  2 
          2:48:47 3:10:13 = 5:59:00
           45 Chris Berry,  46 Sandy Gallagher
   3.  6 
          3:04:01 3:06:18 = 6:10:19
           53 Johanna Grover,  54 Carey Grieves
   4.  8 
          2:40:12 3:31:59 = 6:12:11
           58 Laurie Strauch,  57 Paula Strauch
   5.  3 
          2:44:24 3:29:25 = 6:13:49
           48 Kris Neidinger,  47 Faith Schlaeppi
   6.  7 
          3:39:09 4:02:50 = 7:41:59
           55 Trisha Cook,  56 Joan Marie Simmons
 
 
 
 TANDEM MEN (15 & UP) TEAM RESULTS
 
  Plc Team
  --------
 
   1.  30
          1:57:55 2:05:59 = 4:03:54
          164 Blake Schlaeppi, 165 Bret Schlaeppi
   2.  38
          2:02:12 2:08:02 = 4:10:14
          180 Kerry Sparks, 181 Todd Neidinger
   3.  36
          2:05:41 2:07:28 = 4:13:09
          176 Joel Dziedzic, 177 Mark Dziedzic
   4.  33
          2:05:54 2:09:36 = 4:15:30
          170 Greg Van Buren, 171 Jim Lindstedt
   5.  24
          2:08:26 2:19:33 = 4:27:59
          153 Brent Hipke, 152 Scott Berry
   6.  28
          2:18:01 2:22:39 = 4:40:40
          160 Todd Burns, 161 Michael Munnagle
   7.  43
          2:06:32 2:37:53 = 4:44:25
          191 John Jones, 190 Jake Jones
   8.  47
          2:17:44 2:29:18 = 4:47:02
          199 Paul Grundin, 198 Clark Kent
   9.  29
          2:15:30 2:31:56 = 4:47:26
          162 Michael Arndt, 163 Mike Downey
  10.  39
          2:23:29 2:24:18 = 4:47:47
          182 Dan Janichek, 183 Robert Moore
  11.  49
          2:19:54 2:31:17 = 4:51:11
          203 Mark Wilcox, 202 Mike Miller
  12.  25
          2:22:49 2:29:27 = 4:52:16
          155 Vincent Guerrero, 154 Rick Wollin
  13.  46
          2:29:09 2:37:14 = 5:06:23
          196 Kent Lundholm, 197 Tim Chase
  14.  42
          2:41:03 2:41:04 = 5:22:07
          188 David Crisman, 189 Bob Menzies
  15.  32
          2:39:53 2:46:00 = 5:25:53
          168 David Grumann, 169 Al Grumann
  16.  44
          2:33:41 2:55:10 = 5:28:51
          193 Larry Burke, 192 Paul Burke
  17.  26
          2:47:26 2:57:04 = 5:44:30
          157 Chris Kroll, 156 Shane Schuhmacher
  18.  34
          2:26:09 3:19:44 = 5:45:53
          173 Steve Baumann, 172 David Hemstreet
  19.  45
          2:57:17 2:58:59 = 5:56:16
          194 Curt Brewer, 195 Matt Krueger
  20.  31
          2:52:00 3:11:05 = 6:03:05
          167 Robert Neidinger, 166 Emil Neidinger
  21.  48
          3:11:06 3:48:45 = 6:59:51
          200 Dustin Coleman, 201 Joshua Lasslett
  22.  35
          4:01:34 4:01:36 = 8:03:10
          174 Alex Ripley, 175 Robert Ripley
 
 
 
 TANDEM MIXED (15 & UP) TEAM RESULTS
 
  Plc Team
  --------
 
   1.  15
          2:08:46 2:28:52 = 4:37:38
           91 Matt Diebel,  92 Rebecca Gass
   2.  10
          
2:13:51 2:31:25 = 4:45:16
           81 Charles Griffiths,  82 Wendy Auldrich
   3.  20
          2:24:49 2:35:34 = 5:00:23
          102 Jennifer Kron, 101 David Christoff
   4.  12
          2:14:41 2:46:39 = 5:01:20
           85 Todd Jirous,  86 Jenny Jirous
   5.  14
          2:25:06 2:37:45 = 5:02:51
           90 Mary Atwell,  89 Scott Stalheim
   6.  13
          2:32:16 2:34:22 = 5:06:38
           87 Mark Temme,  88 Cathy Miller-Temme
   7.  11
          2:29:14 2:41:04 = 5:10:18
           83 Rick Cobb,  84 Sabba Cobb
   8.  19
          2:48:04 2:48:36 = 5:36:40
           99 Joshua Hemstreet, 100 Bethany Hemstreet
   9.  21
          2:51:56 2:51:57 = 5:43:53
          104 Tamara Peloquin, 103 Matt Peloquin
  10.  16
          2:55:07 3:07:38 = 6:02:45
           94 Cecilia Krolczyk,  93 Michael Krolczyk
  11.  22
          2:58:14 3:16:25 = 6:14:39
          105 Tom Horbinski, 106 Julie Horbinski
  12.  9 
          3:17:49 3:20:38 = 6:38:27
           80 Shannon Johnson,  79 Dan Johnson
  13.  18
          3:25:13 3:57:28 = 7:22:41
           97 Joe Carpentier,  98 Jessica Gerbers